Csak egy kis káosz

2024. április 22. hétfő. 15:8
Frissítve: 2024. április 22. 15:14

Nem lehet azt mondani, hogy bolondulnának a baloldali választók az előválasztásért Budapesten, így aztán csak három helyen tartottak ilyen akciót. A Hegyvidéken még csak-csak elmentek az urnákhoz, ám az eredményhirdetés után rögtön kitört az acsarkodás. Mert hiába arattak a kétfarkú kutyák fényes győzelmet a Momentum felett, a DK mégis úgy döntött ráindítja a jelöltjét a kutyák vezérére, Kovács Gergelyre. Utolsónak a Belvárosban méretettek meg a baloldal jelöltjei, ám itt siralmas volt a részvételi arány. Összesen 1227 mentek el szavazni, ami azt jelenti, hogy a mintegy húszezer választásra jogosultnak mindössze hat százaléka adta le voksát. Üde színfolt viszont a kerületi politikában, hogy a mindig robbanékony és önmaga menedzselésére nagy gondot fordító Schmuck Andor bejelentette, hogy miután – és tegyük hozzá némi meglepetésre – „megnyerte saját előválasztását” (?!) bátran ringbe száll a polgármesteri címért. A Miénk a Belváros Egyesület névre hallgató formációja már meg is kezdte az aláírásgyűjtést, és mind a nyolc körzetben elindítja jelöltjeit. Az is kiderült, hogy roppant szerény kampányt terveznek, amelynek költségvetése nem haladja meg a százezer forintot. Hiszen a mindig joviális, fajsúlyos politikus jól tudja, ebben a meccsben számára nem a győzelem, sokkal inkább a részvétel és az ezzel járó hírverés a fontos.