Hivatali vesztegetés Óbudán, ötre nőtt a gyanúsítottak száma

Az ellenzéki képviselők egyetlen kérdésére sem adott érdemi választ Kiss László DK-s polgármester és a baloldali városvezetés a Budapest III. kerületi önkormányzata csütörtöki rendkívüli testületi ülésén – mondta portálunknak Puskás Péter, a Fidesz-KDNP frakciójának vezetője.

Az ülés összehívását annak kapcsán kezdeményezte a kormánypárti frakció, hogy március elején házkutatást tartottak a nyomozó ügyészek az óbudai polgármesteri hivatal épületében. Mint akkor megírtuk, ezzel egy időben négy személyt őrizetbe vettek, gyanúsítottként hallgattak ki, majd közülük háromnak a letartóztatását is elrendelte a nyomozási bíró.

Puskás hozzátette, a III. kerületi önkormányzat és több vállalkozó között kötött szerződés az ügyészség gyanúja szerint fiktív, ezért indult meg a büntetőeljárás. A Hír Tv a Központi Nyomozó Főügyészség tájékoztatása alapján szerdán azt közölte, egy újabb, immár az ötödik gyanúsítottat is kihallgatták, utóbbit minősített hivatali vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt. A korábban őrizetbe vett személyeket szintén hivatali vesztegetéssel gyanúsítják. A kereskedelmi televízió információi szerint a rokona révén a kerületi DK-s polgármester érintett lehet a korrupciós botrányban.

A gyanú szerint egy férfi fiktív szerződéseket kötött a III. kerületi önkormányzattal saját vállalkozása és más gazdasági társaságok nevében. A gyanúsítottak a fiktív szerződések ellenértékeként beérkezett összegeket készpénzben felvették és korrupciós célokra fordíthatták.

Kiss László polgármester a rendkívüli testületi ülésen minden kérdést és felvetést azzal hárított el, hogy az önkormányzat transzparenssé tette honlapján az általa megkötött szerződéseket, amelyek valóságosak és nem fiktívek – tagadta az ügyészség gyanúsítását. Ugyanakkor ő és a baloldali többség nem volt hajlandó megszavazni azt az előterjesztést sem, amelynek célja annak tisztázása, hogy volt-e valamelyik önkormányzati társaságnak szerződése a korrupciós botrányban érintett külső vállalkozókkal. Emiatt a Fidesz-KDNP a közérdekű adatok kiadására kérelmet nyújt be az önkormányzathoz – mondta portálunknak Puskás Péter.

Mi is kérdésekkel fordultunk a polgármesterhez, azt kérdeztük:

Önt a felesége révén összefüggésbe hozták az Óbudán most kirobbant korrupciós botránnyal? F. László és feleségének közös cége állt-e szerződésben az önkormányzattal?

Miért utasították el az ellenzék indítványát azzal kapcsolatosan, hogy tisztázzák, volt-e szerződésük az önkormányzati cégeknek a nyomozásban érintett vállalkozásokkal?

Ha választ kapunk, cikkünket frissítjük.

Korábbi cikkünkben megírtuk, hogy a bűncselekménnyel összefüggésbe hozott cégek közül az egyik nulla alkalmazottal, hárommillió forintos törzstőkéjű kis káefté volt, amely több milliárdos közbeszerzést nyert újságkiadásra, készítésre és terjesztésre a baloldali óbudai önkormányzatnál. Egy másik krumplit osztott, okosórát szállított, majd eltűnt, áttette székhelyét Romániába. Hárman letartóztatásban vannak, egy gyanúsított bűnügyi felügyelet alatt. A polgármester hallgat.

Magyar hírlap