Duzzogva akarja kerülni a vitát Karácsony

A magam részéről bármikor, bárhol készen állok a jelölti vitára, kettesben, hármasban vagy négyesben, Budán vagy Pesten, ülve vagy állva – írta közösségi oldalán Vitézy Dávid.

„Sajnálom, hogy Karácsony Gergely főpolgármester lehetetlen feltételeket támasztva próbál jó előre kibújni a főpolgármester-jelölti vita lehetősége elől” – írta csütörtök délután Facebook-oldalán Vitézy Dávid. Mint olvasható, Karácsony arra hivatkozva hárította el a tegnapi kezdeményezését, hogy ameddig valamelyik jelölt vissza nem lép, ő nem szeretne kiállni.

A budapestiek idén júniusban három érdemi ajánlat közül választhatnak: indul a kormányszóvivő, (…) a jelenlegi főpolgármester, aki permanens ellenzéki miniszterelnök-jelölti kampányt folytat a Városházáról, és akkor is a kormányra mutogat, amikor még a mai keretek között is lehetne előrelépni, valamint indul ő is – fogalmaz. Egyben hozzáteszi, velük ellentétben ő Budapestről, a város problémáiról és jövőjéről, a terveiről szeretne beszélni ebben a kampányban, s nem az unalmas pártpolitikai csatákat folytatni.