Karácsony Gergely más tollával ékeskedik

Karácsony Gergely szeret azzal büszkélkedni, hogy a főpolgármestersége alatt részben bővült, részben megújult a BKV járműflottája, ám a Magyar Nemzet összeállítása szerint azt rendre elfelejti megemlíteni, hogy ehhez neki és a baloldalnak kevés köze van.

Az elmúlt évtizedben 1048 új busz érkezett, ebből mindössze 281 busz beszerzését indította el a mostani városvezetés. Például az ebben a ciklusban érkező 73 villamos és 108 trolibusz is a Budapesti Közlekedési Központ által a Magyar Nemzetnek kiadott táblázat szerint Tarlós István korábbi főpolgármester „hagyatéka”.

A jobboldali vezetés idején ezzel szemben csak a 4-es metróra érkezett 37 darab metrószerelvény beszerzését írhatja fel saját számlájára Demszky Gábor korábbi főpolgármester. Összesen egyébként az elmúlt tíz év alatt 1266 új jármű állt forgalomba Budapesten.

Jellemző a helyzetre, hogy a néhány napja bejelentett CAF villamosok beszerzését sem Karácsonyéknak köszönheti a főváros. Erre Vitézy Dávid hívta fel a figyelmet, amikor a közösségi oldalán arra emlékeztetett mindenkit: „Hosszas tendereztetés után a BKK vezetőjeként még 2014-ben írtam alá a szerződést a spanyol villamosgyártóval.”

A közlekedési szakember rámutatott: az új alacsony padlós villamosok beszerzése tíz éve kezdődött, és a 2024-ben érkező járművek is még a korábbi városvezetés munkáját tükrözik. Ellenben Karácsony Gergely főpolgármester minden alkalmat megragad arra, hogy saját érdemeként tüntesse fel azokat.