A korrupciós botrány fő gyanúsítottjának élettársát indítják képviselőnek Óbudán

A DK-s vezetésű óbudai-békásmegyeri önkormányzatnál márciusban robbant ki az a korrupciós büntetőügy, amelyben három gyanúsítottat július 8-ig letartóztatásba helyezett a bíróság, egy negyediket pedig bűnügyi felügyelet alá vont. Egy ötödiket minősített hivatali vesztegetés bűntettével gyanúsítanak, ő szabad lábon védekezik.

A vádhatóság közleménye szerint a DK-s Kiss László polgármester által irányított önkormányzat fiktív szerződéseket kötött különböző cégekkel. A fiktív szerződések ellenértékeként az önkormányzattól kapott pénzösszegeket a gyanúsítottak készpénzben felvették, majd azokat korrupciós célokra fordították.

A letartóztatottak között van F. László Pál, akit vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntettével és más bűncselekményekkel gyanúsítanak. Említett ügyvéd üzlettársa volt Kiss László polgármester feleségének egészen 2022 nyaráig, amikor a médiában Anonymusként elhíresült személy nyilvánosságra hozta azt a rejtett kamerás felvételt, amelyen a baloldali politikusokhoz kötődő P. Gábor és egy ismeretlen személy autóban ülve több millió forintnyi pénzzel számolt el. A felvételen – az álarcos ismeretlen állítása szerint – a III. kerületi önkormányzat megbízásaiból visszaosztott pénzről beszélt, amelyek kapcsán idén március 11-én több helyszínen és az óbudai polgármesteri hivatalban is házkutatást tartottak a nyomozók, majd három személyt őrizetbe vettek.

Egyikük éppen az említett F. László Pál, akinek munkatársa volt Sáfrán Henriett, s mint forrásainktól megtudtuk, élettársa is. Sáfrán az Anonymus-videó megjelenését követően helyezkedett el a III. kerületi önkormányzat polgármesteri hivatalában, ahol kommunikációs tanácsadóként dolgozott, s állandó kísérője volt Kiss László polgármesternek a Fővárosi Közgyűlésen is.

Amikor az önkormányzat honlapján a június 9-i önkormányzati választással összefüggésben közzétették a jelöltek nevét és fényképét, Sáfrán Henriettet „lefelejtették”, ám a választási irodának benyújtott névsorban már a fiatal kommunikációs tanácsadóé is feltűnt, mint az 1-es számú választókörzet közös baloldali DK-s jelöltje.

Miután Sáfránt, mint azt korábban a neve említése nélkül megírtuk, tanúként is kihallgatták a korrupciós botrányban, szerettük volna megkérdezni tőle: tájékoztatta-e az „ellenzék legerősebb” pártját arról, hogy a korrupciós ügyben az egyik gyanúsított munkatársa és élettársa volt? Továbbá: tanúkihallgatásán közölte-e ezt a nyomozó hatósággal?

Ám megkeresésünkre telefonon csak ennyit mondott: „Nem alkalmas, dolgozom. Viszonthallásra!”

Ugyancsak érdeklődtünk Kiss László polgármesternél is, hozzá az alábbi kérdéseinket juttattuk el:

Az önök képviselőjelöltje, Sáfrán Henriett, aki kommunikációs tanácsadóként és a Fővárosi Közgyűlésben közvetlen segítőjeként dolgozik, munkatársa és élettársa is volt az Óbudán kirobbant büntetőügy egyik letartóztatásban lévő gyanúsítottjának. Volt-e, van-e erről tudomása?

Tájékoztatták erről a választópolgárokat?

Ismertették-e a „legnagyobb ellenzéki párt” vezetésével, és ők mit szóltak ehhez?

Nem tartják-e aggályosnak egy olyan személy képviselőjelöltként történő indítását, akinek hozzátartozója gyanúsítottja egy súlyos korrupciós ügynek, amelyet a vádhatóság összefüggésbe hozott az önkormányzat szerződéseivel?

A DK-s polgármester, a sikerpropagandában az ATV már-már állandó meghívottja a kényes kérdésekre jó szokása szerint ezúttal sem válaszolt. Ha mégis megtenné, cikkünket frissítjük.

Magyar hírlap