Dunakeszin kiugrott a DK-s nyúl a bokorból

Néhány nappal a záróra előtt a DK polgármesterjelöltje, Tonzor Péter a közösségi médiában a visszalépését is felajánlotta, ám még így sem jött létre egyesség. A DK mellett az MSZP, a Párbeszéd és az LMP sorakozott fel, míg a Momentum a Jobbikkal kötött szövetséget. A több fordulós tárgyalás ellenére a kampány kezdetéig sem tudtak a felek megállapodni, amiért a Momentum és a Jobbik a DK-t tette felelőssé.

Mint azt a közösségi médiában írták: „A Demokratikus Koalíció miatt meghiúsult a teljes ellenzéki összefogás Dunakeszin. Bár több alkalommal a sajtóban üzengetett nekünk a DK helyi és országos szervezete is, az elmúlt hetekben több alkalommal egyeztettünk a közös indulás lehetőségéről, mely a múlt héten végleg meghiúsult, miután a DK az utolsó ajánlatunkat is elutasította. Korábban elutasították a koordinált jelöltállítás lehetőségét és a közös indulás több általunk javasolt forgatókönyvét is.”

Hozzátették: a DK és szövetségesei csak azt a forgatókönyvet találták elfogadhatónak, ha a polgármester mellett hat körzetben ők adják a jelöltet, a Jobbik-Konzervatívoknak egy körzetet, a Momentumnak pedig egyetlen helyet sem szántak.

Tonzor Péter, DK-s polgármester, amikor telefonon megkerestük, azt mondta, nem az ő hibájukból hiúsult meg a megállapodás, majd hozzátette, úgy tudja, hogy a Momentum és a Jobbik-Konzervatívok fel sem vették már az aláírások összegyűjtését célzó ajánlóíveket. Megkérdeztük továbbá, igaz-e az a Dunakeszin terjedő hír, hogy Radnóti Henrik szerepel-e a DK listáján?

Erre Tonzor azt felelte: Azt még nem tudom megmondani, hogy rajta lesz-e, de egyéni körzetben nem indul…Hja, értem én, hogy miért kérdezik. Viszont hallásra – és letette a telefont.

Hogy olvasóink is értsék: Radnóti Henrik korábbi DK-s önkormányzati képviselőt 2020-ban a bíróság csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt bűnösnek mondta ki. Egy helyi újság, a Dunakeszi Post 2020-as beszámolója szerint Radnóti ügye 2017 szeptemberében robbant ki. Az akkor ellenzéki politikus egy 2017 júliusi képviselő-testületi ülésen nem vett részt, majd másfél hónappal később orvosi igazolást hozott arról, hogy kezelés alatt állt. Története szerint délelőtt még jól volt, ekkor vidéken kerékpározott és fagylaltozott, hogy délutánra már ne tudjon autóba ülni, így elmenni a testületi ülésre.

A monori járásbíróság bizonyítottnak látta, hogy Radnóti Henrik július 27-én nem vett részt egy képviselő-testületi ülésen és az akkori távolmaradás igazolására egy “valótlan tartalmú” dokumentumot szerzett be egy orvosnál. A bíróság úgy fogalmaz: Radnóti Henrik vádlott ezt a háziorvos által kiállított, de valótlan tartalmú okiratot augusztus 30-án benyújtotta a polgármesteri hivatalnak annak érdekében, hogy tiszteletdíját felvehesse, holott 2017 július 27-én ténylegesen nem járt orvosnál és nem állt orvosi kezelés alatt sem“.

A 2019-es önkormányzati választást követően a DK-s politikus, Radnóti Henrik a baloldali vezetésű gödi az önkormányzat százszázalékos tulajdonában lévő Gödi Szolgáltató Nonprofit Kft. ügyvezetője, valamint a cég kiadásában megjelenő helyi lap, a Gödi Körkép felelős szerkesztője lett. Kinevezésekor még folyamatban volt vele szemben a büntetőeljárás. Balogh Csaba momentumos polgármester mindenesetre a koronavírus-járvány adta egyszemélyi felhatalmazással élve leváltotta az önkormányzati cég ügyvezetői posztjáról és a főszerkesztőségről is.

Magyar hírlap