Íme Németh Balázs bejelentése

Fél évvel a budapesti atlétikai világbajnokság után a szervezőcsapat egy része Németh Balázs vezetésével Best Ever néven új projektbe vág – derült ki a héten a Budapest 2023 Zrt. vezérigazgatójának Facebook-oldalán közzétett bejegyzéséből.

Németh Balázs az Indexnek adott interjúját szemlézte a Mandiner, amiben beszélt a vébé tanulságairól és tapasztalatairól, egy lehetséges budapesti olimpiáról, a sajtóban vele kapcsolatban szárnyra kapott találgatásokról is.

Németh Balázs neve a sajtóban előkerült, mint a kormánypártok lehetséges főpolgármester-jelöltje, amire azt válaszolta, hogy „a vb óta eltelt fél év, a közösségi oldalamon nem posztoltam azóta, de a mai napig kérdezik, hogy mikor lesz a nagy bejelentés”.

Emlékeztetett, hogy „sajtóhírek szerint a sikeres vb után magas rangú politikusok között is felvetődött a nevem, de hivatalos és informális megkeresést sem kaptam”.

Ilyenkor természetes, hogy eljátszik az ember a gondolattal. Az életem nagyobb részét a fővárosban töltöm, amikor kátyúba hajtok vagy szemetet látok az utcán, arra gondolok, hogy lehetne ezt jobban is csinálni. De ez csak játék a gondolatokkal, nem tervezek indulni a főpolgármester-választáson” – szögezte le.

A felmerült híreket Németh Balázs a Magyar Hírlapnak kommentálta először a világbajnokság után.