Kunhalmi Ágnes bugyija

Ha telegatya van, akkor telebugyinak is léteznie kell. Erre Kunhalmi Ágnes legutóbbi közszereplései szolgáltattak példát. A Medián aktuális közvélemény-kutatási adataiból ugyanis leszűrte, hogy a jobboldal „durván” tör előre, míg a baloldal a fasorban sincs. Ha ez így folytatódik, ha a baloldal nem fog össze, akkor Orbán hátradől, és kér egy kávét. Kunhalmi szerint ennek ellenszere az összefogás, csakhogy épp ezért van tele a bugyi, mert erre például a DK egyelőre nem hajlandó.

Szeretem, ha a baloldal mindent tudó vezetői saját maguk bizonyítják be, hogy nagyon is jogállam van Magyarországon, nagyon is működik a demokrácia. Ellenkező esetben, hogy a szöszbe törhetne előre „durván” a jobboldal. Illetve, ha nem volna demokrácia, miért kellene félni attól, hogy a soron következő választásokon a közvélemény-kutatások alapján többen szavaznak Orbán Viktorra vagy a Mi Hazánkra, mint eddig. A baloldal pedig a sor végén kullog. Még akkor is, ha nem győzik hangsúlyozni, hogy itt autoriter állam van, ahogy Kunhalmi nevezi, Dobrev szerint pedig egyenesen diktatúra. Csak éppen az elnevezésbeli versenyfutásra a választók magasról tesznek, mert ők arra akarnak szavazni, aki számukra jobb világot teremt.

Kunhalmi összefogást akar mind az EP-, mind az önkormányzati választáson. Pontosan tudja, hogy az MSZP a Medián által mért két százalékával – pedig, ha valaki balos, akkor a mediános Hann Endre az, és nem vádolható jobboldali elhajlással – viszonylag pontos adatot közöl. Tudjuk, Hann-nál, akit a Blokád című filmben jól összedobreveztek, Karácsony is inas volt. Már csak azért is ügyelhetett a pontosságra, hogy megpróbálja távol tartani magától Gyurcsány sötét árnyékát. Pedig az már rajta marad, mint szamáron a fül.

Szóval Kunhalmi akarva-akaratlanul is bebizonyította, hogy Magyarországon igenis demokrácia van. A nyilvánosság előtt ezért rimánkodik elsősorban Gyurcsánynak, hogy fogjanak össze, mert az mindenkinek előnyösebb. Több balos képviselőt küldhetnek Brüsszelbe, többet az önkormányzatokba.

Ez a látványos majré arról szól, amit a liberális Fodor Gábor és Bősz Anett már eljátszott, hogy bekönyörögte magát az MSZP-be, hogy legalább országgyűlési képviselő hadd legyen. Az SZDSZ-t ugyanis már mindenki utálta. Fodornak a szocik az esélyt sem adták meg, így került a parlamentbe helyette Bősz Anett. Aztán kiderült, hogy egy liberális milyen összeférhetetlen, összevesztek a pénzen, így kipenderítették az MSZP-ből. A DK frakciójából aztán a Városházára buktatták fölfele, így lett belőle főpolgármester-helyettes, ami annyit jelent, hogy Gyurcsány közvetlen parancsait hajtja végre. Mint előtte Gy. Németh Erzsébet. Magyarán nulla, minden fajta politikai tekintély nélkül.

Ez vár az MSZP-re és személy szerint Kunhalmi Ágnesre is. Ha ugyanis Gyurcsány nem veszi be őket a csapatba, akkor nem lesznek képviselők a parlamentben. Ahogy Deák Dániel Facebook-oldalán egy kommentelő – Éva – fogalmazta: „Nyilván rájött, hogy a csinos, szépen kisminkelt pofikájával semmire sem megy egy igazi állásinterjún. Látom nagyon fél, hogy esetleg el kell mennie DOLGOZNI.”

Most még durváskodik Gyurcsánynéval, amikor azt mondja: „Lehet bárkinek bármilyen dédelgetett miniszterelnöki álma, ha közben felmorzsolódik, illetve kritikus mennyiség alá csökken a baloldal támogatottsága.” Később lesz még ez a hangnem pitizősebb is. Most még hangoztatja nagy büszkén, ha nem lesz összefogás, „ha versenyre kényszerítenek bennünket, akkor ott leszünk a versenypályán.” Mert biztos benne, hogy rejtett szavazatok sokaságát fogja az MSZP kapni a jövő évi európai parlamenti választáson, ha egyedüli indulásra kényszerítik a szocialista pártot. Azt nem tudom, Kunhalmi mit ért rejtett szavazatokon. Erre mondja egy másik kommentelő, Erika: „Na, hát a remény hal meg utoljára. Mert az mszp már régen halott. De majd megy a dk-ba. Zsák meg a foltja. (sic!)” István meg azt mondja: „Mert ők már tudják a csalás fortélyait.” Melinda hozzáteszi: „Vagyis csalni akarnak.” Kunhalmi annyira belegabalyodott mondanivalójába, hogy az ATV-s Róna Egon műsorvezetőhöz így szólt: „Egon úr, Rónai úr vagy szerkesztő úr, bárhogy is nevezzem.” „Ahogy akarja”, legyintett mosolyogva Rónai.

Summa summarum: telik a bugyi, nagyon telik. A vége a dolognak pedig a politikai szemétdomb lehet, az SZDSZ mellett.

A szerző szerkesztő

Magyar hírlap